sobota, 12 stycznia 2013

Zimowo

Nareszcie zima sobie o nas przypomniała! Posypało szczodrze, poszliśmy więc z Florkiem pobiegać po łąkach nad Wisłokiem. Zanim wyszliśmy, ponad godzinę spędziłam na  strzyżeniu psich łap  - podczas ostatniego spaceru do lasu co jakiś czas wydłubywałam mu lodowe kulki z pomiędzy poduszek na łapkach, bo biedak kulał.

Sucha Góra z wieżą telewizyjną, z lewej strony z lasu wystaje jedna z Prządek
A po przeciwnej stronie widok na Cergową, przecięty linią energetyczną. Te drzewa tuż nad nią to aleja topolowa przy drodze do Łężan, która ma niebawem zostać wycięta.Florian :)


Dobrej niedzieli :)

8 komentarzy:

 1. Śliczny Florek, jakby znowu świeżo przystrzyżony, pewnie trzeba mi Miśkę również podrównać, bo zaczyna być puchata;
  u nas , w mieście śniegu śladowo, ale mąż mówił, że na Pogórzu sporo posypało; malownicze te jabłuszka w śniegu; zazdroszczę spaceru, ja jeszcze zza szyby świat oglądam, może po niedzieli, jak kaszel zniknie; pozdrawiam Cię, Maniu, serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marysiu, Flo był strzyżony w jesieni, teraz tylko podcięłam mu łapy, brode i grzywkę, bo już mu oczu nie było widać :)
   Na kaszel polecam napar z kwiatu dziewanny, paskudy (pachnie jak mokre siano) ale skuteczny. Zdrowia życzę :)

   Usuń
 2. A u nas sypie cały czas. Kaście też wchodzą kulki w łapki, poza tym psy nie lubią soli na drodze. Za to widoczki u Ciebie są niesamowite. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, sól to udręka dla psich łap. Florkowi zaczęły pękać poduszki więc mu smaruję maścią z wit. A i widzę poprawę. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Wielkopolska też pod śniegiem. Nawet poszalałam dzisiaj z odśnieżaniem tarasu, bo mieliśmy po nocnym wietrze "zaspy" do połowy okien :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Mały nie chciał poszaleć na śniegu?
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Mały wobec śniegu wykazuje daleko posuniętą nieufność i lekkie zniesmaczenie :))))Poza tym ja mam taką fobię na tle zapalenia płuc u kotów domowych, że wszelkie próby pojawienia się w okolicach otwartych drzwi tarasowych lub okna szybko uniemożliwiam.

   Usuń
  3. Masz rację, znajomej kot miał anginę i musiała go wozić codziennie na zastrzyki, co oboje bardzo stresowało.
   Serdeczności :)

   Usuń