sobota, 5 października 2013

Polami, polami, po miedzach, po miedzach...

Ilekroć szłam z Iwonicza do Bałucianki, podziwiałam malownicze pola nad wsią i zastanawiałam się, jakie są stamtąd widoki i jak tam dojść. Na pierwsze pytanie znalazłam odpowiedź tutaj a na drugie odpowiedziałam sobie studiując wnikliwie mapę Wojciecha Krukara Rymanów Zdrój i okolice. Tylko że podziwianie zdjęć mnie nie usatysfakcjonowało, musiałam zobaczyć to na własne oczy :) Dlatego udałam się do Królika Polskiego i poszłam polami przez Bałuciankę do Iwonicza Zdroju. Warto było, bo widoki zacne.
Niemiecka Droga, widok w stronę Rymanowa Zdr.

na horyzoncie przycupnęła Cergowa

 
Królik Polski

Kamień nad Jaśliskami i Przełęcz Szklarska

Pagórek, z którego robiłam te zdjecia, ma zaledwie 547m n.p.m. ale wiało tam nieźle. Przydała się czapka i mitenki :) 
A oto i malownicze pola, które mnie tak zachwycały gdy szłam do Bałucianki
Zeszłam z pól ścieżką wzdłuż wyciągu narciarskiego ale zamiast do Bałucianki skręciłam w drogę prowadzącą do domów na pagórku za cerkwią a dalej miedzą wspięłam się na kolejny pagórek.

W oddali pola, na których przed chwilą byłam


raz jeszcze widok w stronę Jaślisk


tym razem Cergowa widziana z pól nad Lubatową
Pod Przymiarkami dołączyła do mnie Nuna, która wreszcie się wyspała i postanowiła się dotlenić :) A na Przymiarkach niespodzianka:
Przyjemnie było rozprostować kości po całym tygodniu za biurkiem. Pogoda dopisała, podobno cały tydzień ma być słoneczny, trzeba więc korzystać.
Dobrej niedzieli :)

5 komentarzy:

 1. Dzięki za przechadzkę.
  Nacieszyłam oczy :)
  Pozdrawiam. Ola.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tam pięknie. Jest wszystko to, co lubię. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto było dla tych pól ruszyć w świat, wyglądają jak patchwork zszyty z różnokolorowych szmatek; bardzo ładne zdjęcie z suchymi trawami, to w stronę Jaślisk; konie z jeźdźcami potrafią zaskoczyć; kiedyś rano pojawił się taki na "widokowej" łące za potokiem, na łaciatym koniu, objechał lasek i zniknął za grzbietem wzgórza, a ja patrzyłam w zdumieniu, skąd on? wspaniała pogoda, a jaka widoczność, cudny czas na wędrówki; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne widoki. Bardzo ładne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aleksandro, Aniu, Anneczko - dziękuję, sama się sobie dziwię, że odkryłam tak malownicze okolice dopiero teraz a mieszkam ok. 20km od Królika.
  Marysiu - pooglądaj zdjęcia Pawła Pierścińskiego albo Edwarda Hartwiga, oni to dopiero robili patchworki ;) Konna wycieczka pewnie z pobliskiej stadniny, kiedyś spotkałam chyba właściciela idąc łąkami z Rymanowa do Zdroju, proponował mi przejażdżkę ale się nie skusiłam :)
  Pozdrawiam Was serdecznie

  OdpowiedzUsuń