poniedziałek, 2 września 2013

W deszczu i we mgle

Wygląda na to, że staję się specjalistą od tatrzańskich mgieł, bo i tym razem nie było mi dane podziwianie widoków przy słonecznej pogodzie.
Tym razem krośnieński PTTK zorganizował wyjazd na podobno bardzo malowniczy Starorobociański Wierch. Wyjazd o 4 nad ranem - jechałam na miejsce zbiórki taksówką z kierowcą, który bardzo się dziwił, gdzie to się wybieram w środku nocy a gdy usłyszał, że jadę w Tatry skomentował: "Chce się pani tak włóczyć?" Ano chce :)
Wędrówkę zaczęliśmy w Dolinie Chochołowskiej


Skręciliśmy w Dolinę StarorobociańskąSzczyty we mgle ale mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko pogoda się poprawi. Niestety sprawdziły się niekorzystne prognozy i żmudne podejście na Starorobociański pokonywaliśmy w deszczu. Jeszcze na szczycie tak nas przewiało, że nie czułam palców u rąk i nóg. Na szczęście gdzieś między Kończystym a Trzydniowańskim przestało padać, ucichł wiatr i udało mi się nawet zrobić kilka zdjęć malowniczych mgieł :)
Jeszcze tylko zejście w kompletnie przemoczonym ubraniu z wodą chlupoczącą w butach po niekończących się schodkach i wreszcie spełnienie naszych marzeń - cieplutki autokar :)
Przebrani w suche ciuchy i napojeni rozgrzewającym trunkiem wracamy do Krosna planując kolejne wycieczki.
Pozdrawiam serdecznie :)

7 komentarzy:

 1. Cudowne widoczki, piękne zdjęcia. Tak dawno byłam w Tatrach. Az mi się chce tam być, pooddychać lasem i górami ( świezym powietrzem), zmęczyć się i zobaczyć to, co ty zobaczyłaś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może nie było widać zbyt dużo, ale to, co było widać, stanowiło z pewnością ładny widok ;) Piękne kolory na tych trzech ostatnich zdjęciach, już takie jesienne.

  No i widać, że nowy zakup sprawuje się bez zarzutu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu - niewiele było widać i zrobiłam tylko 20 zdjęć ale wycieczka udana :)
  Basiu - owszem, jestem zachwycona aparatem, ciągle go testuję i odkrywam. Niby już czuć jesień ale paradoksalnie na górze całkiem sporo borówek się ostało - czyżby kozicom nie smakowały?
  Pozdrawiam Was serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kozicom jak kozicom, po prostu nie ma tam w okolicy faceta, którego żona byłaby skłonna lepić pierogi w ekstremalnych warunkach ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, może gaździny są po prostu harde :)

   Usuń
 5. Nie lubię przemoczonych butów, ubrań, ale czasami nie ma na to rady; super te ostatnie zdjęcia z kolorowymi trawami, borówczyskami i prawie jesiennymi mgłami; a nie przeziębiłaś się czasami na tym zimnie? pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta mgła chwilę po zrobieniu tych zdjęć zakryła wszystko :) A przed przeziębieniem uratowała nas tajemnicza nalewka (jej twórca nie zdradził składu :))
   Dobrego tygodnia :)

   Usuń